Ja czuję! Ja buduję!
Program nauki budowania pozytywnych relacji ze światem dla przedszkolaków i ich rodziców
Show Menu

O Stowarzyszeniu PROM*kultura

Stowarzyszenie PROM* kultura powstało z inicjatywy osób związanych z promocją kultury i literatury, zrzeszonych nieformalnie wokół pierwszej gdańskiej księgarnio-kawiarni Exlibris Cafe. Zostało utworzone w dniu 5 stycznia 2011 roku i kontynuuje działalność zainicjowaną w ramach Exlibrisu.

W swojej działalności PROM*kultura koncentruje się na promocji czytelnictwa i jego pozytywnego wpływu na kształtowanie właściwych nawyków prospołecznych oraz podkreślania niesionych przez nie wartości edukacyjnych. Organizując liczne spotkania dzieci i młodzieży z literaturą staramy się wykorzystywać treści zawarte w wartościowych książkach dla najmłodszych, autorstwa współczesnych autorów polskich i zagranicznych, jako pretekst do pogłębionej analizy dziecięcych problemów i pytań, jakie zadają sobie mali czytelnicy, analizując świat wokół siebie. Książka jest każdorazowo punktem wyjścia do wspólnej twórczej pracy na polu plastyki, dramy czy różnorakiej aktywności ruchowej.

Stowarzyszenie współorganizowało wiele imprez adresowanych do dzieci i rodziców, dotyczących promocji czytelnictwa, w tym:

  • warsztaty organizowane przez CSW Łaźnia (MamArt, cykl „Książka Mamy”)
  • UM Gdańsk (Ogród Kulturalny Holandia)
  • Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku (BiblioCamp)
  • UM Gdynia (II Gdyński Piknik z Książką Dziecięcą)
  • Piknik z Książką Dziecięcą w ZOO w Oliwie (razem z Radiem Plus)